Zarezerwuj swój pokój

Wpisz w formularzu swoje dane oraz planowany termin pobytu, a recepcjonista sprawdzi dostępność danego pokoju w podanym terminie i skontaktuje się celem potwierdzenia rezerwacji.  ul. Kołodziejska 34, Kraków

  Centrum Jana Pawła II

  W pobliżu Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na terenie tzw. Białych Mórz powstaje Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”, które zostało powołane 2 stycznia 2006 roku dekretem księdza arcybiskupa Stanisława Dziwisza. Instytucja została powołana dla „upamiętnienia wielkiego dziedzictwa osoby i pontyfikatu sługi Bożego papieża Jana Pawła II”oraz po to, aby „jego przykład i słowo zostały przekazane następnym pokoleniom”. Nazwa Centrum – „Nie lękajcie się!” – nawiązuje do słów Ojca Świętego wypowiedzianych w październiku 1978 roku podczas inauguracji pontyfikatu: „Nie lękajcie się. Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi!”. W skład Centrum wszedł istniejący w Krakowie od 1995 roku Instytut Jana Pawła II. Kościół w Centrum Jana Pawła II został podzielony na część dolną i górną. Relikwie znajdą się w dolnej części, wokół której rozmieszczone są kaplice poświęcone najważniejszym sanktuariom maryjnym z całego świata. Oprócz miejsc czci Matki Bożej powstaje tzw. kaplica kapłańska wzorowana na krypcie św. Leonarda na Wawelu, w której w 1946r. młody neoprezbiter, Karol Wojtyła, odprawił swoją pierwszą Mszę świętą.

  W dniu 23 października 2010 roku w czasie wmurowania kamienia węgielnego kardynał Stanisław Dziwisz powiedział: Łagiewniki, to miejsce, które ma swoją kartę w historii Papieża Polaka, kartę zapisaną pracą i modlitwą”, „Tak jak kościół zbudowany jest na skale, a tą skałą jest Piotr, tak chcemy, by centrum było zbudowane na skale, na Piotrze, któremu na imię Jan Paweł II. Jego życie i umieranie, świętość i zwyczajność, działalność i modlitwa są fundamentami, na których chcemy z Bożą pomocą budować. W tym miejscu pragniemy umacniać się duchową obecnością Ojca Świętego, czerpać ze skarbca Jego myśli, refleksji, rozważań i modlitw, aby odnajdywać w nich prawdę o Bogu i o człowieku oraz światło i pomoc w życiu osobistym, rodzinnym, we wspólnocie Kościoła i narodu”. Pragniemy poprzez to dzieło odpowiedzieć na religijne i humanistyczne potrzeby współczesnego człowieka.

  Centrum Jana Pawła II
  Centrum Jana Pawła II

  PONIŻSZY BON TURYSTYCZNY DOTYCZY JEDYNIE ZAKWATEROWANIA W HOSTELU „AVE ŁAGIEWNIKI”